11 жніўня 2012. Кубак Fancy, 4-ы этап Кубка БФА па МТВО (велаарыентаванне)

Автор

Шаноўныя прыхільнікі веларуху! Клуб спартыўнага арыентавання “Арыён” запрашае вас прыняць удзел у спаборніцтвах па велаарыентаванню Кубак Fancy. Спаборніцтвы ідуць у залік Кубка БФА па велаарыентаванню (4-ы этап)

Дата: 11 жніўня 2012 г.
Месца правядзення: Лагойскі раён, вёска Алешнікі
Рэгістрацыя: на месцы старта з 10:00
Пачатак старта: 12:00.
Удзельнікі: спаборніцтвы праводзяцца для груп М21Е (мужчыны), Ж21Е (жанчыны), спаборніцтвы асабістыя, старт згодна стартавага пратаколу.
Від спаборніцтваў: арыентаванне на роварах ў зададзеным напрамку, сярэдняя дыстанцыя.
Стартавы ўнёсак: 40 000 рублёў, аплачваецца пры рэгістрацыі
Адзнака на КП: выкарыстоўваецца электронная сістэма адзнакі SportIdent. Арэнда чыпа – 8 000 рублёў. У выпадку страты чыпа ўдзельнік павінен аплаціць яго кошт – 20 еўра. Пры наяўнасці ўласнага чыпа SportIdent укажыце яго нумар у заяўцы.
Заяўка: папярэднюю заяўку дасылайце да 5 жніўня на адрас o.superelk@gmail.com. У заяўцы пазначайце, што ўдзельнічаць плануеце менавіта ў велаарыентаванні, т.я. паралельна будуць праводзіцца спаборніцтвы па арыентаванню бягом
Сайт спаборніцтваў: www.superelk.by

На наступны дзень жадаючыя могуць прыняць удзел у традыцыйных эстафетах SuperElk (арыентаванне бягом), што адбудуцца ў раёне возера Макаўза. Падрабязнасці на сайце www.superelk.by

Шмат хто з наведвальнікаў гэтага сайта прымаў удзел у прыгодніцкай гонцы “Ласіная яміна”, дзе выкарыстоўвалася мапа, складзеная на базе спартыўных мап. Судзячы па водгуках на форуме (абмеркаванне гонкі), большасць высока ацаніла дакладнасць мап для спартыўнага арыентавання. На гэты раз мапа будзе яшчэ больш дакладнайі і дэталёвай. Маштаб 1:15 000. Мапа падрыхтаванна спецыяльна для велаарыентавання. Дарожкі і сцяжынкі пазначаны ў адпаведнасці з іх шырынёй і хуткасцю руху па іх. Чырвонымі рыскамі ўпоперак дарожак пазначаны паваленыя дрэвы або іншыя перашкоды, для пераадолення якіх давядзецца злазіць з ровара. Усе КП будуць знаходзіцца на дарогах і сцяжынках. Рух праз лес (па азімуту) не забараняецца (толькі разам з роварам), але наўрадці дасць перавагу ў часе.
З задавальненнем адкажу на вашыя пытанні.

А можно уточнить, средняя дистанция (вело) это сколько приблизительно в километрах/часах?

Автор

Дакладныя параметры будуць вызначаны і апублікаваны пазней. Прыблізна каля 20 км для мужчын і 15 км для жанчын па аптымальнаму шляху. Пераможца будзе ехаць каля гадзіны.

+1

вот только я не понял, как я 3 этапа пропустил.
А если можно - то по подробнее по Кубку БФА по МТВО.

Цитата сообщения от titanic отправленного 3 Авг, 2012 в 14:16

+1

вот только я не понял, как я 3 этапа пропустил.
А если можно - то по подробнее по Кубку БФА по МТВО.

Эге, Ты еще и первенство по велорогейну пропустил. Тоже - очень забавная вещица была :)

Цитата сообщения от karbone отправленного 3 Авг, 2012 в 14:27
Цитата сообщения от titanic отправленного 3 Авг, 2012 в 14:16

+1

вот только я не понял, как я 3 этапа пропустил.
А если можно - то по подробнее по Кубку БФА по МТВО.

Эге, Ты еще и первенство по велорогейну пропустил. Тоже - очень забавная вещица была :)

Был он на первенстве)

А вот этапы тоже пропустила ....жаль что не все анонсируется .
Поэтому я 2-мя руками за то, чтобы тот, КТО В КУРСЕ, АНОНСИРУЙТЕ ВЕЛООРИЕНТИРОВАНИЕ НА ПОЕХАЛИ!!!

За это мы вам скажем огромное человеческое спасибо!

Цитата сообщения от marinka отправленного 3 Авг, 2012 в 19:51

А вот этапы тоже пропустила....жаль что не все анонсируется

Да ну?! А в Гродно кто весной ездил?

Кубак Федэрацыі па велаарыентаванню
групы: М21Е, Ж21Е
Найменне спаборніцтваў Від Каэф. Дата правядзення Месца правядзення Арганізатар
1. "Кубак Гродна-2012" сярэдняя k=1000 14.04 Гродна КСА "Кронан"
2. "Кубак Гродна-2012" спрынт k=1000 15.04 Гродна КСА "Кронан"
3. Азімут-2012 сярэдняя k=1000 04.08 Магілёў "Азімут-Спартак"
4. "Кубак FANCY-2012" сярэдняя k=1000 11.08 Мінск СКА "Арыён"
5. Першынство Беларусі сярэдняя k=1100 06.10 Магілёў "Азімут-Спартак"
6. Першынство Беларусі доўгая k=1100 07.10 Магілёў "Азімут-Спартак"
7. "БДУ-91" спрынт k=1000 27.10 Мінск КА "БДУ"
8. "БДУ-91" доўгая k=1000 28.10 Мінск КА "БДУ"
Залік па 3-х лепшым стартах з 8-мі

так там 2 этапа, вот думала где потеряла еще один.

Оказывается, он по плану завтра м Могилеве...так что еще не поздно сгонять )))

Цитата сообщения от marinka отправленного 3 Авг, 2012 в 20:01

так там 2 этапа, вот думала где потеряла еще один.

Оказывается, он по плану завтра м Могилеве...так что еще не поздно сгонять )))

Сгонять то нехитрО, было бы зачем. По информации от авторитетного источника, организатор самоустранился, поэтому, на 99% завтра в Бобруйске ничего не будет

азимут в могелеве это тот, который должен был быть завтра в бобруйске?

Цитата сообщения от bадим отправленного 3 Авг, 2012 в 21:48

азимут в могелеве это тот, который должен был быть завтра в бобруйске?

Да, уже даже район соревнований был известен. И все как-то само собой рассосалось

Цитата сообщения от bадим отправленного 3 Авг, 2012 в 21:48

азимут в могелеве это тот, который должен был быть завтра в бобруйске?

Вообще с Могилевом какая-то полная неразбериха. Были на трассе 62 гонцы с Могилева и авторитетно заявляли, что на Константиновке в это время было МТВО.

Может у кого есть возможность подбросить на машине ТОЛЬКО ТУДА 2 человеков с велосипедами (оплата бензина). Есть велобагажник на 3 вела - вешается на любой багажник.