Lazy
Автор

Ёсьць меркаваньне, што можна скатаць у Лягойск, у суботу, 28 жніўня на фэст фейервэркаў "Навальніца". Падрабязней можна пачытаць тутай http://logoisk.by/100.html аднак асноўныя тэзы такія

- уваход 80 тыр - тэарэтычна агароджай будзе зачынена не ўсё, калі прыехаць больш-меньш загадзя, то можна будзе знайсьці якое мейсца непадалёк і ад сцэны, а ўжо фейерверкі глядзець дакладна ніхто не зашкодзіць.

- ад 18:00 да 23:00 цягнецца імпрэза, пасьля па трасе да Менску даедзьма без асаблівых складанасьцяў, да якой паловы на шостую даехаць да Лягойску дык і зусім нескладана.

- выступаць будуць дакладна Open Space, Крамбамбуля і Акварыюм з Б.Г. Мяркую, хоць каму акрамя мяне яшчэ цікава бюдзе

З усяго гэтага высновы: роварам даехаць туды-назад будзе ад лягойскага выезду крыху меньш за 80 кілямэтраў, на ўсялякі выпадак грошай на квіткі лепей узяць, аднак паспрабуем абыйсьціся як-небудзь па-пірацку, ровар абавязкова падсвечваць ня толькі габарытамі, але і якім ліхтаром наперадзе, браць з сабой нейкі запас пітва/ежы - абавязкова.

Мяркую, выязжаць будзем ад прыпынку "Аквабэл" ля былога пасту ДАІ прыкладна ў 14:45, едзем перш па роварнай дарожцы, пасьля па трасе, на даехаць у нас дзьве гадзіны, там неяк круцімся на мейсцы і пасьля заканчэньня ў 23:00 будзем стартаваць да гораду, спадзяюся, за дзьве гадзіны даедзьма і каля гадзіны ночы дапаўзем да Лягойскага тракту. Усё ж адразу прашу рыхтавацца да сярэдняй хуткасьці 20+ км/г, бо іначай вельмі сумна будзе, дарога там неблагая, калі з горкі каціць - дык і ўсе 40 можна ўпэўнена ісьці.

Па надвор'і - покуль на дакладны прагноз не разлічваю, аднак і вундер, і гізметэа мяркуюць, што будзе пахмурна і з мелкім даждждом, таму адзежу варта мець адпаведную. Затое ня будзе горача (:

Калі ёсьць якія думкі з нагоды - пішыце тутай, абмяркуем.

на мой погляд даволi не дренная прапанова , але хацеласяб папрысутнiчать без квiткоу :)

Lazy
Автор

Ну натуральна, на 80 тыр можна ланцуг на ровар неблагі паставіць, да яшчэ і на піва рэшты хопіць (:

я поеду если не будет дождя и точно не буду брать деньги на билет)))

Орги не дураки. Весной во время феста проезжал мимо - всё было по кругу оцеплено вояками. Надеяться можно только на то что со временем им надоест стоять, и бдительность их уснёт. Ну и темнота - друг молодёжи :)

Lazy
Автор

Ну, калі матрасным тэмпам - дзьве гадзіны на даехаць - мінімум, значыцца, не раней за 5 мы на мейсцы. Там покуль зарыентуемся і знойдзем, дзе нахаляву можна прысйсьці - я мяркую, паўгадзіны, ня меньш. Ну і варта ўсё ж астатніх халяўшчыкаў абагнаць (: І апошняе, хіба ж калі ўсе ў час зьбіраліся?

PS: Калі што, мой нумар (029) 6143146.