12_112.jpg

Праехаўшы шчэ літаральна пару км бачу адгалінаваньне ў лес.Менавіта там і павінен быў праходзіць мой маршрут першапачаткова, але файнае надвор’е ды да працы шчэ хапае часу – еду далей.

15_73.jpg

Яшчэ адзін спакуслівы адварот у бок лесу. Але едзем далей

19_43.jpg

А шчэ нейкія спецыяльныя пазнакі на дрэвах, ёсьць асобнікі з “каронамі”

20_49.jpg

Яшчэ адзін спакуслівы адварот які цягнецца па ўскрайку леса. Час ё - еду далей :|)

21_46.jpg

Неўзабаве бачу даволі добра ўкатаную палёўку па якой ехаць сапраўдная асалода

22_60.jpg

Характэрная сумная карціна для Беларусі – пакінутыя хаты… і гэта зусім побач з горадам

23_36.jpg

А з дарогай мне пашансіла, бо сустракалася шмат пагоркаў рознай вышыні. Вось яно аршанскае узвышша як ніяк

24_33.jpg

Праз колькі км перасякаю чыгунку ды еду праз лецішча, якія цягнуцца ўздоўж Адрова. І вось у прыдарожнай канаве пасялілася сямейства дзікіх качак, якія дарэчы тлусцейшыя за сваіх дамашніх суродзічаў, якія патрапіліся мне праз некалькі соцен метраў.

25_32.jpg

У Забалацці зноўку праязджаю праз Адроў , раблю колькі здымкаў

13_84.jpg

Далей па Р15 хутка дакаціў да дому, ровар дарэчы ў добрым стане, таму трэба адпраўляцца ў больш далёкія падарожжы.

Цитата сообщения от licvin88 отправленного 16 Апр, 2016 в 16:49

Далей па Р15 хутка дакаціў да дому, ровар дарэчы ў добрым стане, таму трэба адпраўляцца ў больш далёкія падарожжы.

Прыемна чытаць... Дзякуй за родную мову. Яна выдатна падыходзіць для апісання прыгажосцяў нашага краю.
Калі ёсць жаданне, наступнае падарожжа можам ажыццявіць разам.