...Уладзімір толькі пару дзён таму вярнуўся з велападарожжа — гэта яшчэ адно яго хобі.
— Кожны год езджу. Мяне сын адпускае — гэта мой падарунак на дзень народзінаў. Летась 65 год я адзначаў у Фінляндыі. Даехаў ад Хельсінкі да Палярнага круга і ўзняў там бел-чырвона-белы сцяг. Там жа сядзіба Дзеда Мароза, замежных машын шмат. Я агледзеўся, знайшоў палякаў — з імі можна хутчэй дамовіцца, сцяг падобны ж. Прашу: здымайце мяне. Палякі: ноў, палітычная акцыя. Кажу: не бойцеся, — са смехам успамінае фермер.
Сёлета ён ездзіў на ровары на семінар у Маскву. Стартаваў ад Оршы. 850 км адолеў за шэсць з паловай дзён...

Беларускамоўны фермер з Мацкоў, які пабудаваў шыкоўны маёнтак, дзеліцца сваёй філасофіяй жыцця

Image not setted in DB user_id: 47509, image_id: 224057

Может кто был не давно , поделитесь инфой . На отмеченном участке можно на машине ( не 4*4) проехать?

Археолягі адкрылі муры кляштара часоў ВКЛ сярод Браслаўскіх азёр

Браслаўшчына — адзін зь нешматлікіх рэгіёнаў краіны, дзе азёрныя астравы былі жылымі. На адным зь іх 500 год таму пасяліліся манахі. Сьпярша праваслаўны, а пазьней базыльянскі манастыр праіснаваў да пачатку XIX стагодзьдзя. Энтузіясты хочуць аднавіць яго з усімі збудаваньнямі і мостам.

HEOH., @HEOH.А подробней к какому мостику ? А на карте показать.
2019-08-22_00-50-19

К некогда Красноармейскому. Ныне пешеходному, сбоку брод, но не для легковушек... ;)

Юра еще раз спасибо . Мне на Вырвино и Невежа доехать хочется.

HEOH., @HEOH.Юра еще раз спасибо . Мне на Вырвино и Невежа доехать хочется.

на невеже делать нечего, подходов мало, кругом болото. на вырвино идут множество дорог, многие проходимы с передним приводом

Сергей, @-=KaMaR=-на невеже делать нечего, подходов мало, кругом болото. на вырвино идут множество дорог, многие проходимы с передним приводом

достаточно одного что бы лодку скинуть и попробовать поймать мордатых окуней.. Для нашей пузотерки от Трудов и Жельцов дороги нет.Вот и уточняю что бы не зря ехать.