11-13.08.2017. Приключенческая гонка "Западня Альтаира". Кубок ПГ ПромвадТур'17

Процитирую самого себя:
Все претензии к оргам из расчёта претензий к директору ресторана - для одних котлеты жирные, для других пресные.

001_64.jpg

не зайшла вось чаму

Цитата сообщения от shkab отправленного 13 Авг, 2017 в 14:34

Значная частка КП пастаўлена, пазначана і апісана так, што знаходзіў першым той каму больш шансуе, а не той, хто лепш арыентуецца, "на шару".

Я тут не першы год, і не дурань, і не капрызуля... Я з апошніх, хто будзе ганіць арганізатараў. Не дражніцеся.

35 КП
45 КП //-(
51 КП назвалі лёгкім... у мяне мову аднімае...
52 КП
54 КП

Калі хто-небудзь з лідараў ПРО скажа, што знайшоў гэтыя КП хутка, таму што пазначаны правільна, апісаны і стаялі правільна і лагічна, а не таму што пашанцавала - я пасыплю галаву попелам

перш чым выступаць, я аналізаваў (тыц)

2_685.jpg

Заходзілі напрамкі па лясным сцяжынам. Без жпс-а.
Легенда: "гідроузел к северу от асфальтовой дорогі"

Ніжэй малюнкі - рэальная сітуацыя на мясцовасці.
Жоўты пункцір - наш прыход. Вялікі круг - пазнака КП, малы - рэальнае становішча. Чорны пункцір - пошукі. Чырвоным - асфальтавыя дарогі.
Абкаталі асфальт уздоўж і ўпоперак. Я не тэлепат. Знайшлі калодзеж-люк, знайшлі "гідраузел" новабудоўлю. Мінула шмат часу. Страціў надзею, тэлефанаваў. Не адказалі.
Плюнулі, паехалі далей і раптам знайшлі яшчэ адзін асфальт, паўднёвей. - Саша, давай праверым - ага, тут. //-(

Урэшце, пад вечар, на правым беразе Віліі, КП пачалі трапляцца на сваіх месцах, пачаў падымацца настрой і тэмп перасоўвання. Але да Сашы прыйшоў боль.

Працытую сам сябе: "Прыгоды былі выдатныя, гонкі не атрымалася"

Цитата сообщения от shkab отправленного 18 Авг, 2017 в 10:53

Урэшце, пад вечар, на правым беразе Віліі, КП пачалі трапляцца на сваіх месцах, пачаў падымацца настрой і тэмп перасоўвання. Але да Сашы прыйшоў боль.

Працытую сам сябе: "Прыгоды былі выдатныя, гонкі не атрымалася"

И добавить - в ПРО у команды "Палешукi Пiнчукi"
Прабачце, калi ласка

Шо за каманда?

А дадатак агульна правільны. Вунь для Віктагана шыкоўная гонка была ;D

Віця, што Сымбаль падараваў?

Признаю косяк в постановке КП и отрисовки карты. На разведке были там с Запада. Всё казалось очевидным. Одна дорога (на карте пунктир, но вдруг стала асфальтом). Нарисована в стороне от санаториев. Ответвления явно идут на частные территории.
Не хватило времени/сил отрисовать карту.
Про гидроузел- это я лично придумал :-/ Посылайте лучи ненависти адресно теперь! По мне так понятно- сооружение с кучей труб туда-сюда)
Этот бонусный КП был не про Вашу честь :)
У всех команд есть свой критерий когда срабатывает датчик "пора валить на другое КП". Между понятиями "Приключения" и "Гонка" вообще есть некое блудное поле, в котором каждый для себя ищет компромисс. Кто придумал такое словосочетание- диву даюсь :)

Цитата сообщения от shkab отправленного 18 Авг, 2017 в 11:11

Віця, што Сымбаль падараваў?

МАЛЯВАНКА ДЛЯ ТВОРЧАСЦІ І НАТХНЕННЯ «МАЯ РАДЗІМА БЕЛАРУСЬ» (ВЯЛІКАГА І МАЛОГА ПАМЕРАЎ)
Код тавара: 388

«Мая Радзіма Беларусь» — гэта маляванка па-беларуску для творчасці, натхнення і адпачынку, вынік калектыўнай працы каманды «Арт Сядзібы» і Symbal.by, беларускіх мастакоў, дызайнераў, паэтаў і выдаўцоў. Першую кнігу мы выдалі ў двух фарматах напачатку зімы да Калядаў, каб яна стала выдатным і незвычайным падарункам для ўсіх беларусаў.

Выданне складацца з 40 чорна-белых малюнкаў і вершамі беларускіх паэтаў, якія надрукаваны на спецыяльнай шчыльнай паперы з якаснай вокладкай і змацаваны спружынаю. Маляванка мае два фарматы — А4 і А5. Дзякуючы адмысловай перфарацыі кожную старонку пасля размалёўкі можна акуратна дастаць, каб змясціць у рамку ды разнастаіць малюнкам інтэр’ер вашага дому ці зрабіць цудоўны творчы падарунак родным і сябрам.

franckevva
Автор

Смотрите что у меня есть :)
Медальки сделаны, ленточки завязаны - осталось их вручить!
Как говорится, лучше поздно, чем никогда. Так что планируем собраться на первой недели сентября: вручить медали, подвести итоги ваших отчётов (да-да, не забываем писать отчеты и выкладывать фотографии, а так же можно и видео), услышать ваши рассказы. (подробности даты и места позже;)

p.s. Тем, кто не обитает в Минске, могу передать с кем-нибудь/отправить почтой (особенно актуально для россиян)/вручить на ближайшем ПГ Полесье (пишите в личку)

franckevva
Автор

Сегодня последний день приема ваших отчетов!
Кто все хотел написать, да никак не собрался с мыслями - сегодня отличная возможность это сделать! ;)
Завтра начнем голосование
з.ы. Отчеты собираем в этой ветке https://poehali.net/forum/sobytiya-i-otchety/otchety/otchjoty-o-prikljuchencheskoj-gonke-quotzapadnya-altairaquot.-konkurs/