lexa
Автор

0) па дакументам не спяшаемся пакуль. Некаторыя ня здольны падрыхтаваць у панядзелак. Можам сустрэцца ў аўторак. Я не спяшаюся, бо не вызначыў адказную асобу, якая пойдзе ў амбасаду.
Нагадаю. Не вядома, калі прыйдзе запрашэньне. Различваю верагоднасьць так: на тыдні - 50%, на наступным тыдни - 40%.
Па грошах, разам з дакументами варта даць:
110 55 літ або 17 еўра ў любой валюце, плата за старт (калі не плацілі раней)
3 даляры, за страхоўку або саму страхоўку
Да паведамленьня далучыў форму на страхоўку.

1) удакладняю інструкцыю

2) сеньня у Гародні паразмаўляў з Міндаўгасам, які бег за Беларусь пазалетась. Пагадзіўся прыняць удзел, яму трэба у каманду дзяўчынка, добрая роварыстка, умець арыентавацца не абавязкова. Ад сябе дадам, што ён хоць і не занадта хуткі спартоўца, але добра трымае тэмп і бегам. Распавёў, што 2 гады таму ён меў моц прайсьці дыстанцыю з лепшым часам.

3) шукацю месцы, дзе ночыць. Знайшоў два месцы (дамовіўся йзноў жа ў Гародні), але не ведаю, ці будзе гаспадар у патрэбныя тэрміны дома і ці зможа нас захосьціць. Удакладняць трэба.

4) Іншыя Літоўцы, што сустрэліся ў Гародні падказалі, як шукаць сядзібы. Ужо спрабую замовіць хату ля горада. Самастойна раней адшукаў кватэру амаль побач з найбліжэйшай да Вільні хатай - засталіся кантакаты ўладальніка.

5) Адзін з Валанцёраў мінулых спаборніцтваў Vilnius Challenge запарсіў нас на арыентаваньне ў нядзелю. Гэта будуць эстафеты чэмпіяната Літвы.

6) Нас зараз 16

Цитата сообщения от lexa отправленного 13 Апр, 2012 в 23:38

предлагаем посетить Вильнюс и покатать по окрестностям.....

  • 1
lexa
Автор
Цитата сообщения от bald отправленного 16 Апр, 2012 в 12:45
Цитата сообщения от lexa отправленного 13 Апр, 2012 в 23:38

предлагаем посетить Вильнюс и покатать по окрестностям.....

  • 1

не тую тэму плюсуешь.
Цябе больш выгодна, каб сюды https://poehali.net/forum/velo/pokatushki-i-velopohody/vilnjus-2-3-ijunya/ больш народа панабегла
Каб цябе не сумаваць у адзіноце пад час вандроўкі ў Вілне
А тут абмяркоўваюць спаборніцтвы

Пытаюсь совместить погнаться за двумя зайцами - не знаю, чего получится.
26.04-02.05 собираюсь в пешку по Карпатам (на это время паспорте естессно занят).
И если получится, пытаюсь податься на приглашене, визу и т.д. Анкету заполнил, распечатал.
lexa писал про "олоздунов" и предлагал с ними кооперироваться.
Ждём дальнейших ЦУ.

Нужно распечатать электронную форму, которая заполняется на сайте?

lexa
Автор

Sailor, так, трэба надрукаваць. Адпаведнае ўдакладненьне зрабіў у інструкцыі

Vengin і іншыя спазняючыся, усе правільна робіце. у неабходны час хто-небудзь з вас зловіць чаргу і зробіць запіс на сябе і астатніх.

+2, с подругой хочу поучавствовать в SPO-X.
Сейчас судя по всему первая волна данных собрана и отослана? или еще можно влиться?

тогда вопросы: краткую инфу по примеру http://tiny.cc/vilnius_c слать куда?
Страховку просто и быстро делать можно через Андрея Яковлева по forma.doc ?

Онлайн форму заполнить и все сделать могу буквально за день...

заранее спс за инфу

lexa
Автор

Bolo, Страхоуку хутчэй за усё зраб1ць ля амбасады. А дадзеныя дасылай мне у прыватныя паведамленьн1.
Тэрм1н, кал1 скончыць зб1раць дадзеныя, яшчэ не вызначыны, абмеркаваньне гэтай справы сярод нашых гледачоу тут https://poehali.net/forum/velo/pokatushki-i-velopohody/vilnjus-2-3-ijunya/

Только для тех, кто успел послать данные в первый заход ... просьба уточнять у Лёхи, потом писать
Все опаздунчики , кто будет делать визу в мае, предлагаю попробовать записаться на 7-8 мая при наличии свободных мест (1 мая у них думаю должны обновиться данные по наличию свободных мест) на подачу. Для этого нужно в одно место собрать паспортные данные (имя, фамилия, номер паспорта, гражданство, лично или нет будите подавать документы) в одно место, одному человеку ... для регистрации на подачу по живой очереди, эти данные необходимы.

Пожелания по датам виз: 31.05 - 03.06 (это к Лёхе, как понимаю, этот вопрос задавался)

Я возвращаюсь в Беларусь после 4 мая, соответственно в сроки 7-8-9 мая вполне могу взять на себя поход в посольство, (если еще кто-то не занялся этим, если уже нашелся волонтер - ОТЗОВИТЕСЬ;).

Для этого нужно от каждого опаздунчика:

  1. выслать мне в личку (имя, фамилия, номер паспорта, гражданство, лично или нет будите подавать документы)
  2. до 7 мая иметь на руках и передать мне все необходимые документы (фото, страховки и т.д.)

О точной дате подачи, напишу позже.

Повторюсь, если есть кто уже этим вопросом занимается, напишите, плиз, в личку.

Если нет никого еще, то присылайте мне в личку данные (имя, фамилия, номер паспорта, гражданство, лично или нет будите подавать документы) и чем раньше, тем лучше!

lexa
Автор

Арганізатары атрымалі наш ліст з другім сьпісам удзельнікаў і кажуць, што пасьпеюць зрабіць запрашэньне.
Калі-ласка, капітаны каманд, рэгіструйцеся хутчэй. Каб ніхто не хваляваўся. І я на вас не злаваўся. Памылкі і недарэчнасьці ў вас будзе магчымасьць выправіць.
Дзякуй за ўвагу

Лёша, а можно один раз, но внятно и по-русски написать последовательность действий?
Про фото и страховку - понятно.
Анкета на сайте - её заполнить и нажать "Далее" ? То есть отправить?
и распечатать? до или после отправки? При печати на полях ссылки на сайт остаются -оставлять, или пытаться что-то делать?
Если взялся начальствовать, то делай, как следует.

После заполнения всех пунктов в анкете, последней идет надпись "Предъявить", нажав на нее появляется возможность распечатать файл или/и сохранить его данные, файл в формате pdf, при распечатке на анкете никаких ссылок на сайт замечено не было. Всего 5 страниц вместе с приложением. Нужно будет еще расписаться на последней странице и в пункте 37.

lexa
Автор

Сэйлор, прабач калі што не так. Мне здавалася там усё па расейскі было... і сайт амбасады, і мая ўласная інструкцыя.

Зьявілася інфармацыя пра кэмпінг, мовяць што ня трэба загадзя дамаўляцца. Кошты я выкладаў у тэме аб Катушцы https://poehali.net/forum/velo/pokatushki-i-velopohody/vilnjus-2-3-ijunya/

Таму давайце карыстацца магчымасьцю ды шукаць кватэру. Нават за 50-100$ нам на 25 асобаў будзе выгодна. гэта значыць па 2-4 даляра з кожнага. Кватэра - больш зручна за кэмпінг, прасьцей ежу гатаваць і афтепаці ўчыняць.