PALESSE'2009. Традыцыйная жнівеньская велавандроўка. 14 – 16 жніўня 2009 г

Цитата сообщения от buzzсосk отправленного 23 Июл, 2009 в 22:42

Дзякуй!
Маршрут мяне зацiкавiу дужа.Калi усё атрымаецца(з выхаднымi, палаткай), то еду з вамi.

С палатками вопросы решаются легко. :|)
Были проблемы с организацией кемпинговых работ :( Надо бы продумать.

DSC06000.JPG

Предварительно +1
Был в прошлом году на этой покатушке. Понравилось.

На самом деле покатушка более чем матрасная. Тем более в этом году, судя по маршруту, расстояние будет меньше. В том году в числе догоняющих за субботу от Городца до Закозелья проматрасили 105 км в течении всего дня. На воскресенье до Березы пришлось 75 км.

Никого не бросили по пути. Доехали все ;)

Тому кто матрасил в прошлый раз отдадим Димин заплечник и мой вело рюкзак (видны на первой фотке Industrialа у первых двух челов) |-)_)

угу, в этот раз палатку, спальники и пайку на 4-х в рюкзаке потащит он. Будет и у него сердечко на попе ;)

Heritage
Автор
Цитата сообщения от heritage отправленного 23 Июл, 2009 в 22:37
Цитата сообщения от buzzсосk отправленного 23 Июл, 2009 в 22:29

Цi возьмеце чалавека без вопыту шматдзёнак?

ўвогуле пакуль ёсць час раю патрэніравацца, пракаціць там 40-50-60-70-80-90-100-110-120-130....1130....кіляметраў... |-))

Катаюся кожны дзень, не хвалюйцеся :)

тады з Намі! :)

Цитата сообщения от industrial отправленного 24 Июл, 2009 в 14:03

Предварительно +1
Был в прошлом году на этой покатушке. Понравилось.

На самом деле покатушка более чем матрасная. Тем более в этом году, судя по маршруту, расстояние будет меньше. В том году в числе догоняющих за субботу от Городца до Закозелья проматрасили 105 км в течении всего дня. На воскресенье до Березы пришлось 75 км.

Никого не бросили по пути. Доехали все ;)
Вялікі дзякуй, Industrial, за фоты!
Буду рады цябе бачыць з намі
Так, згодны, матрац па кіламетражу мае месца, але:

  1. На жаль, цябе не было, калі мы ў 2007 годзе штурмавалі Зыбучыя Пяскі палігонаў у першы дзень, і наматвалі кіламетры па пясчанаму грэйдэру пад палячым Сонцам у апошні. А таксама ў 2008 шукалі забытыя зарослыя лясныя дарогі.
  2. Такі ўжо склаўся фармат пакатушкі - пад сілу кожнаму з удзельнікаў.
    У гэты раз, гледзячы па мапе, будзе больш лясных і палявых дарог, таму, я спадзяюся, ты зможаш сам адчуць усё хараство матрацнай пакатушкі.

Вялікі дзякуй, Industrial, за фоты!
Буду рады цябе бачыць з намі
Так, згодны, матрац па кіламетражу мае месца, але:
1. На жаль, цябе не было, калі мы ў 2007 годзе штурмавалі Зыбучыя Пяскі палігонаў у першы дзень, і наматвалі кіламетры па пясчанаму грэйдэру пад палячым Сонцам у апошні. А таксама ў 2008 шукалі забытыя зарослыя лясныя дарогі.
2. Такі ўжо склаўся фармат пакатушкі - пад сілу кожнаму з удзельнікаў.
У гэты раз, гледзячы па мапе, будзе больш лясных і палявых дарог, таму, я спадзяюся, ты зможаш сам адчуць усё хараство матрацнай пакатушкі.

Цитата сообщения от гога отправленного 23 Июл, 2009 в 22:54
Цитата сообщения от buzzсосk отправленного 23 Июл, 2009 в 22:42

Дзякуй!
Маршрут мяне зацiкавiу дужа.Калi усё атрымаецца(з выхаднымi, палаткай), то еду з вамi.

С палатками вопросы решаются легко. :|)
Были проблемы с организацией кемпинговых работ :( Надо бы продумать.

Праблем з намётамі ня будзе. Іх нават будзе больш аптымальнай колькасці. З усталёўкай іх атаксама. Таму рэпетыцый па ўсталёўцы намётаў ля Тэатру Музкамедыі мы праводзіць ня будзем.
Чые намёты і хто ў іх спачывае - той хай і ставіць і выбірае сабе месца пад іх, пажадана дзе больш шышак і мікраняроўнасцей зямной паверхні. |-))

А вось пытанні з нарыхтоўкай дроваў, прыгатаваннем ежы і своечасовага ад'езду з лагера абавязкова ўзнікнуць! :-/ Будзем іх вырашаць разам :D

2007 год. в. Моталь. Усе разам, справа першая - Настасся :)

Читаем правила форума о допустимых размерах фотографий.

Здароў будзь, Зміцер. Традыцыйна даю сваю згоду на вандроўку. На Палессе мне ў гэтым годзе шанцуе як ніколі.

Имею немножко дополнить по маршруту. В Мотоле кроме церкви и ветряка по Банному переулку, 3 стоит дом, в котором родился первый президент Израиля Хаим Вейцман.
От замка Вишневецких возле Жабера практически ничего не осталось. Замок был деревянный, каменными только фундаменты. В одном месте угадываются контуры фундамента башни. Вся территория как кротами перекопана черными копателями, ищут что-то. Трек к замку попробую поискать и выложить, сразу найти это место непросто.