23-25 сентября 2016. Приключенческая гонка "Полесье" - голосование за лучший отчет!

Цитата сообщения от sascha отправленного 27 Сен, 2016 в 16:10

вот и все, что надо знать о гонке "Полесье"

Многоцелевые карты, это мы уже знаем :)
Остальные картинки ждём!

Цитата сообщения от sascha отправленного 27 Сен, 2016 в 16:10

вот и все, что надо знать о гонке "Полесье"

Ну теперь хотя бы знаю, как выглядит та миска борща, которого нам не досталось на ПС-2.

Цитата сообщения от sascha отправленного 27 Сен, 2016 в 20:37

А ты приедешь на полесье 2017?

лучше это фото, более мотивирующее
R.I.P.

спасибище за очередную порцию шедевров!

Цитата сообщения от sascha отправленного 27 Сен, 2016 в 20:37

А ты приедешь на полесье 2017?

Смотреть

Саша! Ты просто виртуоз!!! Спасибо! Сиимки шикарные!!!!

Цитата сообщения от kryzhounik отправленного 26 Сен, 2016 в 16:53

... романтизм ...

Менавіта! І толькі!
Менавіта таму кожны год чакаю гэту гонку і быў на кожнай. І ў 2015 радаваўся адмене, бо не мог патрапіць, а хачу ведаць кожны з раёнаў, што нам прапануюць мазыране.

Пра гонку:

Пінчукі. Роварны клас. Трэк з двух кавалкаў

Суцэльнага расповеду не будзе, больш эмоцыі і ўражанні.

Цитата сообщения от shkab отправленного 7 Сен, 2016 в 23:33

Лічу расклад роварнага і трэк класаў на "Палессі" найлепшым. Два палесскіх світанка за адну гонку з толькі адной ноччу - гэта цудоўна.

Дадам, што расклад этапаў таксама падабаецца
А чаму "слился" з ПРО - адказваў асабіста тым хто пытаў.
Напарнік Саша імкнуўся у ПРО, але я ўгаварыў на роварны.
Паедзем, маўляў, спакойна, без напругі, з завісаннем на ПС-ах. Па знаемых назбіраў дадатковых акумаў для фотаапарата - буду рабіць фотасправаздачу.
Дык, дзеж там! Перад стартам паставіў тыя акумы у фоцік, а яны не працуюць. Усё, фоцік вэк назад у торбу - астатнія акумы патрэбны на ліхтар і жопес.
Тут яшчэ на старце з'яўляюцца "Ненакланяемыя" - дадатковы сур'ёзны супернік. Канкурэнцыя у класе - мусім ганяцца.

Сузор’е
40 КП. Праход па дубам - няма. Яшчэ - няма. Саша бурчыць -"Палессе", я ціха радуюся - "Палессе" пачалося! Давай яшчэ далей праверым, ага, тутака.
Далей прыпяцкая дубовая савана, сонейка ўзыходзіць, прыгажосць неймаверная. Шкадую аб непрацуючых дадатковых акумах і пакінутым у БЛ фоціку. Саванныя КП на месцы, хм...
На трохзор'е заязжаем з поўдня захадам, заходзім карчамі на "старую лесную дорогу" - лента ёсць, КП у атачэнні няма. Яшчэ пошукі - няма. "Звонок другу" - ага, за лагчынай, ага, на асіне.
Наступнае стаяла так добра, што я доўга яго шукаў, аж пакуль не паверыў, што яно на сваім месцы. Наступная зорка на месцы. Самая любімая усімі трохбярозная зорка - не сходу бярэм, але без праблем, на месцы. Карчы!!!
Едзем на зорку імя "сасна сярод сасонніку" - насустрач сябры-трэкеры Самр-ы Ваня і Саня: "2 гадзіны яе шукалі".
Пад'язжаем, заязжаем у сасоннік, кідаем ровары, паказваю напарніку накірунак "прачосу", праз 100 метраў ёсць КП, пффффф...

Абавязковыя КП зноў на месцы, на месцы, на месцы. Я ў разгубленнасці... Сапсавалася "Палессе"... Выпрацаваная за мінулыя гады звычка "зачос кружка" не працуе. Неяк не ёмка. Прыязжаеш да месца, шукаеш, а яно, зараза, у цэнтры кружка стаіць! І так большасць гонкі.
Але ж былі і "праваслаўныя" КП. Вось 73 КП, пэўна, і атрымаў такі нумар нездарма, памятаючы 14 год. Ледзь у кружок улез.

Не хапіла КП у Барысаўшчыне - заехалі самі пагледзець сядзібу.

Супер ПС 1. Суперваланцёры. Дзякуем.
Мы ім рэкорд па праходжанню гораду, яны нам боршч.
З ПС 1 выязжаем разам з Easy Riders, перад намі яшчэ дзве каманды. Ненакланяемыя з'ехалі даўно, але яны без сузор'я. КАНКУРЭНЦЫЯ у роварным класе неслабая.

Мы імкнемся сабраць усё на гэтым канцы мапы. 45, 46, 47, 48. Спяшаемся наколькі я магу. Сабраць паболей да цемры, а ўжо ў поцемках будзем "матрасіць".
Сустракаем Сашу фатографа, слухаем натхняльныя гісторыі пра космаздымак.

Пясочынг з 48 на 49 ідзем пешшу, ужо цёмна, ужо не спяшаемся. Мне ўжо цяжка.

З 49 на 58 знаходжу правільную дарогу па космаздымку у жопесе (дзякуй Ваня Харытонаў)

На ПС2 сустракаем уражаных космаздымкам ПРО-шнікаў і ад таго амаль нерухомых, яшчэ больш натхняемся. І Саша напарнік настойліва выдае стратэгічна правільнае рашэнне - не ісці на космас, а ехаць далей. Плюс ідэю ехаць па сямідзесяткі. Хуткі падлік і прагляд дарог на космасе паказвае патэнцыйную выгоднасць стратэгіі.
Саша Карбановіч падказвае: хоч выйграць - не ідзі на космас.

Паехалі.
На ПС2 прыехаў з парожнім гідрапакам, але пітной вады там не было. Вымушаны былі пазней у першай гадзіне ночы тармашыць у вёсцы чыйсці калодзеж.

Забіраем 66 і 67 радыялкай па асфальту. У мяне бяда - шоў памперса расцірае ногу і побач. Але ўратоўваюць мазькай сустрэнутыя там РискOFF (дзякую Івану).

Доўгі перагон 65-69. Саша спіць едучы, не падае, я пад гуаранай лідырую. На пад'езде дзеяне гуараны скончваецца і ў мяне - засынаем ўжо разам у сваіх сёдлах. Услых мару пра стог саломы. Азіраемся, азіраемся - няма нідзе побач з нашым шляхам саломы. Церпім - мы ж беларусы.

Па дарозе на 70 КП карчы знайшоў я сам
На 71 КП карчэй падкінулі арганізатары.

Світанак. Сон адыходзіць. Сустракаем скірды саломы. Усё як мае быць.

73 крывая пастаноўка, карчэлазінг капітальны.
74 дуб сярод поля - да ну ня можа быць!

62 жопесны - "дорожный знак". Географ "негодуе" - то быў геадэзічны знак.

41 і, з вялікім запасам у час, е едзем на ТЭ перад фінішам.

Абганяем на шашы сяброў-трэкераў, трэба ж падражніць "агурцоў", мы то раней будзем на фінішы.

Фанавы ТЭ, ветлівыя валанцёры, жартуюць, усміхаюцца на маю ерэтычную балбатню.

Адзнака фінішу, праверка, віншаванні з фінішам.

Дзякуй вялікі за гонку!
Гэтая гонка для мяне дык найпершая з усіх і самая прывабная.
Чакаем яшчэ.

Дзякуй Актыўнай зоне за прызавую падтрымку. Такіх людзей і такія мерапрыемствы варта падтрымліваць.

фоточки просто песня!!
А пейзажи какие!! А экшин!!
Браво, мастер!

Цитата сообщения от sacha отправленного 28 Сен, 2016 в 01:45

фоточки просто песня!!
А пейзажи какие!! А экшин!!
Браво, мастер!

+101

РискOFF -- 275, 5 км:
Пролог — 2, 12 км
Вода — 25, 4 км, в т.ч. около 2, 4 — с байдаркой на плече
Вело-1 — 77, 77 км
Хойники — 12, 9 км
Вело-2 — 60 км
Космоболото (Венерианское ) — 14, 2 км
Вело-3 — 82, 1 км

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=rcbxmjdblkcbqucq

Отрывок из будущего отчёта.

На подъезде к ПСам очень хотелось наговорить дерзостей, ни в чём не повинным, волонтёрам. Хотелось высказать мнение об оргах, сложившееся при взгляде на них сквозь призму длинных перегонов между КП и катастрофической не актуальности карт.
Подъехали. Набираю воздуху для тирады и в это время слышу предложение отпить чаю (тёплого или горячего на выбор), скушать борщу, кашки или блинцов. Очевидно, что тут готовы носить на руках.
Весь запас воздуху трачу на короткое - "Да!"

Цитата сообщения от гога отправленного 28 Сен, 2016 в 16:28

Отрывок из будущего отчёта.

На подъезде к ПСам очень хотелось наговорить дерзостей, ни в чём не повинным, волонтёрам. Хотелось высказать мнение об оргах, сложившееся при взгляде на них сквозь призму длинных перегонов между КП и катастрофической не актуальности карт.
Подъехали. Набираю воздуху для тирады и в это время слышу предложение отпить чаю (тёплого или горячего на выбор), скушать борщу, кашки или блинцов. Очевидно, что тут готовы носить на руках.
Весь запас воздуху трачу на короткое - "Да!"

катание по родине Ивана Мележа боком выходит - писательский зуд зудит

Цитата сообщения от михаил р отправленного 28 Сен, 2016 в 16:43

катание по родине Ивана Мележа боком выходит - писательский зуд зудит

так

Цитата сообщения от activzona отправленного 27 Сен, 2016 в 13:09

"Активная зона" со всей ответственностью сообщает о своем намерении отметить призом лучший отчет.

кому-то да нужны писательские потуги.

Цитата сообщения от гога отправленного 28 Сен, 2016 в 17:07
Цитата сообщения от михаил р отправленного 28 Сен, 2016 в 16:43

катание по родине Ивана Мележа боком выходит - писательский зуд зудит

кому-то да нужны писательские потуги.

Ничего страшного, некоторым такое даже нравится, чтобы позапутаннее и подольше, чтобы вся дурь вышла за 30 часов, и страсть к шараханию по корчам поутихла.

Цитата сообщения от нарру отправленного 27 Сен, 2016 в 21:49
Цитата сообщения от sascha отправленного 27 Сен, 2016 в 20:37

А ты приедешь на полесье 2017?

лучше это фото, более мотивирующее
R.I.P.

предлагаете в следующий раз делать подводное кп на торфоразработках? ;) ;)